Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

slava kunst

Vážený pane doktore, nechci Vás obviňovat

z neznalosti nebo ze záměrného zatajení důležité části informace.

Ale... proč jste od svých slov nepřipojil část o úloze správních rad Vámi zmíněných nemocnic? O jejich trochu odlišném způsobu řízení od toho našeho evropského, a vůbec českého? I o trestních i civilních řízeních a jejich koncích v případě ředitelského pochybení? 

Zkušeností máte dost a blbej také nejste, takže kde se bere to opomění?  

Chápu, že hájíte lékařský stav, ale nevytrhujete věci z kontextu a napište o pečlivé kontrole takového ředitele, který je pod neustálým dohledem a riziko jeho selhání je dobře fungujícími mechanizmy omezeno na minimum.

Fakt je však ten, že ředitelem nemocnice v ČR nemůže být kdekdo, ale ministrem může být kdejaký... člověk bez jakékoli kvalifice a sebemenších předpokladů pro funkci.

0/0
3.8.2011 1:31

Roman Šmucler

Re: Vážený pane doktore, nechci Vás obviňovat

Použil jsem data z USA, neboť česká nejsou, bohužel... Ano, tamní nemocnice jsou často řízeny poněkud jinak ale tato studie srovnávala podobné nemocnice ve stejném systému s rozdílem, kdo je řídí lékař či nelékař. Nic více, nic méně. Trestní a jiné právní problémy řešeny nebyly a není o tom ten článek. Ale asi, kde je méně poškozených, tam je asi i méně soudů...

0/0
10.8.2011 10:45

pavel 99

No chybně máte už jenom ten "vzorek"

300 "nejlépe hodnocených nemocnic" (mimochodem - kým nejlépe hodnocených? pacienty? jinými lékaři? pojišťovnami?) není reprezentativní vzorek, ze kterého by šlo činit závěry platné pro všechny lékaře.

Ostatně takový profesor Pafko, ve svém oboru nezpochybnitelně špičkový odborník, pokud "zabrousil do ekonomie" tak neznalostí udivoval i vyučené živnostníky řemeslníky, kteří diskutovali, zda si ve článku nedělá legraci. Obdobně "odcházející/neodcházející lékařští odboráři" svojí neznalostí např. výpočtu procent rovněž přiváděli leckoho v úžas.

Jinými slovy - z vytržené "špičky Gaussovy křivky" nelze dovodit celý její průběh.:-/

0/0
3.8.2011 0:21

Roman Šmucler

Re: No chybně máte už jenom ten

Ten vzotek 300 nejlepších nemocnic je dán uznávaným žebříčkem s mnohaletou tradicí- o zařazení na něj se diskutuje ale většinově přijímán. Souhlasím, že mnozí lékaři jsou ekonomicky negramotní, což je škoda a o tom to je. Prof. Pafko je specifický příklad. Skvělý lékař a skvělý manager- vybudoval velmi úspěšnou kliniku. Má právo na svoje politické názory ale mnohému rozumí.

0/0
10.8.2011 10:47

Vlada_07

Ani ředitel lékař

nezabránil v mnoha případech nespoutanému  rozkrádání mateku nemocnic. Který ředitel - lékař - dokázal nakupovat tak, aby se to dalo při přivření oka označit jako hospodárné? Vzpouru LOKu měli v nemocnicích i ředitelé lékaři. Nevidím žádnou souvislost mezi příslušností k medicinskému oboru a  racionálním použitím šedé kůry mozkové pro řízení instituce. Nemohu souhlasit, Vaše tvrzení jsou velmi nepřesvědčivá.

0/0
3.8.2011 0:16

Roman Šmucler

Re: Ani ředitel lékař

No ta studie ukazuje, že ten rozdíl tam je. Krást může lékař i nelékařbale rozhodovat třeba o budoucnosti onkologie, to každý nemůže...

0/0
10.8.2011 10:48

Vlada_07

Ani ic. ředitel lékař

nezabránil v mnoha případech nespoutanému rozkrádání a tunelování majetku nemocn

0/0
3.8.2011 0:12

AlesPresler

Pane Šmuclere,

bohužel nemám k Vašemu příspěvku co dodat, neboť jsem ho nečetl. Jak vidím změť písmen bez odstavců, nějak mě to odrazuje...

0/0
2.8.2011 18:31

Ctihodnost Já První

Re: Pane Šmuclere,

Přesně tak. Ale to je autorův dávný problém. Prostě nahodí blog ve špatně čitelném slepenci.    Rv

0/0
2.8.2011 19:38

Roman Šmucler

Re: Pane Šmuclere,

Moc se omlouvám, nejde mi to přetohovat z Applu, neumím to zkopírpovat kam mám. Snad se to naučím Šmucler

0/0
2.8.2011 20:41

dakram1

Ach jo...

Jen skromný dotaz...a může ekonom dělat lékaře...když se od dětství zajímal o medicínu...maminka byla lékařka...prostě to považuji za hloupou úvahu...

0/0
2.8.2011 18:27

zajicek8

Re: Ach jo...

Velmi přesně vyjádřené.

Pan Šmucler je typickým představitelem "víry" lékaře v nadřazenost lékařského stavu. Jen lékař dokáže řídit dobře nemocnici. Bohužel si pan Šmucler nedokáže představit, že to "dobře" vypadá jinak z pohledu pacienta, jinak z pohledu pojišťovny, jinak z pohledu lékaře nebo zdravotních sester. Stále se veřejnosti podsouvá, že jediné "dobře" je to z pohledu lékaře.

0/0
3.8.2011 1:56

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz