Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mahas

Druhy pokus ohledne vydavatelstvi Ringier

ale procpak novinari vydavatelstvi Ringier informovali o akci D-O zasadne jen negativne a fakta velice casto prekrucovali, samozrejme v neprospech lekaru? Nemaji, takhle nahodou, novinari byti temi nestrannymi a minimalne by si meli zjistit a overit fakta? Tolik zloby, zavisti a lhani , jako bylo v Reflexu, tolik nebylo pomalu v jinych mediich dohromady.

No nevim, predpokladam, ze bud se odpovedi nedockam nebo obecne prohlaseni, ze kazdy novinar prece pise podle sveho svedomi a vubec ne podle zadani vydavatele, ze?

0/0
19.2.2011 7:48

NERATHRATHA

Re: Druhy pokus ohledne vydavatelstvi Ringier

Přečtěte si MF Dnes - článek pana šéfredaktora Čásenského .

0/0
19.2.2011 9:25

Roman Šmucler

Re: Druhy pokus ohledne vydavatelstvi Ringier

Nereagovali zasadne negativne. Jsou to ale pacienti a kdyz nekdo vymysli dementni heslo jako Nas eodus Vas exitus, tak se nesmi divit. LOK by mel pana Hrabovskeho vyhodit a ne mu platit. Pokud by sli na miniszterstvo a rekli , ze jsou jednotni a chteji pridat, dostali by to i bez podobnych hlouposti, ktere jim delaji ostudu.

0/0
19.2.2011 17:41

aveerius

Ještě jednou o tom zdravotnictví a trochu i o té odvaze.

Pane Šmuclere, tak se zdá, že na toho Šnajdra , ve smyslu naší předchozí diskuse, nedojde, že?

Věřte mi, že jste nepřekvapil a že jsem to dokonce čekal.

Ono na toho Kubka se přece jenom štěká lépe a to štěkající stádo je větší a navíc rozzlobit  si stranu vlastní a  ještě spolupracující zájmově spřátelenou stranu  v neprospěch budoucích vlastních zájmů, je neracionální a odvaha a přehnaná etika  je v tomto případě dokonce kontraproduktivní , že:?

Já to respektuji a ani se vám nedivím, pane Šmuclere.

Jenom si příště odpusťte ty vaše srdceryvné pohádky  o vašem zájmu o zdravotnictví, nedejbože dokonce pacienta, působí to ve vašem podání nevěrohodně a směšně.

0/0
18.2.2011 22:51

Roman Šmucler

Re: Ještě jednou o tom zdravotnictví a trochu i o té odvaze.

Nebojte, až bude , co psát o panu Šnajdrovi, tak to napíši, pokud jste moji odpověď nepochopil. Ale nevím, proč bych měl hned dneska něco o něm sepisovat, jenom kvůli tomu, že Vám leží v žaludku. Vliv pana Šnajdra je dnes menší, než pana Kubka. Reforma zdravotnictví je vrukách dua Heger-Kubek. Záleží, jak se dohodnou. Šnajdr do toho může mluvit jen do určité míry, už není rok 2009. Věci se mění.

0/0
19.2.2011 7:32

aveerius

Re: Ještě jednou o tom zdravotnictví a trochu i o té odvaze.

Pane Šmuclere,to co tady předvádíte,je buď farizejské,nebo dětinské.

Farizejské v případě,že myslíte vážně vaše srdceryvné řeči o českém zdravotnictví a starosti o pacienta a zároveň nejste schopen pochopit míru korupce a míru řízeně udržovaného nepořádku v českém zdravotnictví.

Dětinské v případě,že nám chcete namluvit,že jste při pohybu v pražských lékařských kruzích nic neslyšel o vlivu bakaláře Šnajdra na výše popsaný stav.

Bakalář Šnajdr mi neleží v žaludku,dokonce ani ne v patě.Jenom si myslím,že pokud má opravdu někdo upřimný vztah k českému zdravotnictví,má potřebu se ve veřejném prostoru vyjadřovat k osobám českého zdravotnictví,neměl by pana Šnajdra vynechat.

Nechtějte ve mně vzbudit dojem, že o Šnajdrovi nic nevíte, nebo že vám klima, které vytváří  dokonce vyhovuje. To první by bylo zlé, to druhé ještě horší, tedy pro ty vám tolik zmiňované pacienty. Že by vám o ty pacienty až tolik nešlo, vám ještě zatím stále nevěřím i když děláte vše pro to, abyste mě o tom přesvědčil.

0/0
19.2.2011 9:13

Pavel Skeptik IV

Re: Ještě jednou o tom zdravotnictví a trochu i o té odvaze.

Zdravím, Perek ;-D

0/0
19.2.2011 12:49

Roman Šmucler

Re: Ještě jednou o tom zdravotnictví a trochu i o té odvaze.

Pokud neco noveho o anu Snajdrovi mate, tak napiste blog, at si pocteme, ze bych se citil povinen psat neco lidech, ktere Vas osobne stvou, to ne. Az budu mit tema o nem napisu. Lide, co nepisi na web pod svym pravym jmenem by si si, jako vy , meli nechat podobne reakce od cesty.

0/0
19.2.2011 17:40

aveerius

Re: Ještě jednou o tom zdravotnictví a trochu i o té odvaze.

Pane Šmuclere, rád budu psát o panu Šnajdrovi v okamžiku, kdy předtím budu veřejně dehonestovat pana Kubka. Na rozdíl od vás jsem to druhé neměl zapotřebí, nemusím tedy dělat ani to první.

Rád se budu i podepisovat v okamžiku, kdy tady  bude právní stát. Dokud tady právní stát není, tak by se mi mohlo stát, že mě lecjaký docent bude moci v novinovém článku osočovat, že jsem například poletený a já budu vědět, že nemá cenu žádat, aby to dokázal, protože budu vědět, že v gaunerském státě se spravedlnosti nedovolám.

Pane Šmuclere a abyste mi zase neradil, ať si nechám něco od cesty, tak vám raději i vysvětlím, jak vypadá právní stát.

Podle mne by v právním státě např. nemohla nastat situace, že by jeden ústavní činitel veřejně říkal o druhém, že je zloděj. V právním státě by seděl buď jeden za to,že krade,nebo druhý za to, že lže. Stejně tak si myslím, že by např. právní stát ochránil své občany a nenechal  je zaplatit deset miliard za někoho, kdo měl nějaké problémy v TV NOVA.

 

0/0
19.2.2011 23:12

Horst W

Re: Ještě jednou o tom zdravotnictví a trochu i o té odvaze.

K tomu podepisování................přesně to jsem měl na mysli, když jsem byl vyzván nejen p. Šmuclerem, abych se plně podepsal, poté co jsem napsal nesouhlasné komentáře. Jistě v pravním státě to lze považovat za jistou formu slušnosti. Nicméně zde nic takového není a mé životní zkušenosti jsou takové, že daná výzva se rovná výzvě k legitimaci za účelem zajištění následného potrestání z důvodu odmítání poslušnosti. Z úst lidí méně významných až nevýzamných lze tento výrok chápat jako atavismus z dob minulých, jako výkřik, kdy již došly agumenty. 

0/0
20.2.2011 8:15

Joye se vrátil

Re: Ještě jednou o tom zdravotnictví a trochu i o té odvaze.

Fakt jste ten David Ráth, ten co má ty dvě baby?? Tý jo, to jste teda samec a že stíháte ještě psát na blog, to jste dobrej...

0/0
19.2.2011 7:42

NERATHRATHA

Re: Ještě jednou o tom zdravotnictví a trochu i o té odvaze.

;-D;-D;-D

0/0
19.2.2011 9:18

dan1

Kecy v kleci!

Vážený pane řediteli!

To co tu píšete, je názor majitele sítě klinik. Myslíte si, že je jeho zájmem vyšší ohodnocení lékařů, kteří mu vyrábějí zisk? Nebo je mu bližší jeho vlastní kapsa?? A opravdu si myslíte, že za totálně nenávistnými články - Blesk a Reflex, není Šmucler? To jste tak naivní, nebo jste jen špatně informovaní???? Vy si myslíte, že pan docent je na straně obyčejných dělníků medicíny???? Opravdu si to myslíte?????

0/0
18.2.2011 21:16

Roman Šmucler

Re: Kecy v kleci!

Samozřejmě, že je zájmem podnikatele, aby jeho zaměstanci byli dobře zaplaceni za dobrou práci. Spokojený, výkonný zaměstnanec vyšší zisk.

0/0
18.2.2011 21:38

kostižer

Pane kolego Šmuclere .....

....neměl byste si své rodinné , interpersonální a odborářské konflikty  vyříkávat na jiné platformě ? Vaši docenturu jste mimochodem obhajoval rovněž obdobně jinými vyhýbkami , než čistě odbornými .

0/0
18.2.2011 21:10

dan1

Re: Pane kolego Šmuclere .....

Mám podobný názor ohledně docentury, ale což, když v Plzni vystudovalo tolik právníků, tak čemu se divit, ne?

0/0
18.2.2011 21:17

Roman Šmucler

Re: Pane kolego Šmuclere .....

Nechci se hájit ale publikační a vědecká aktivizta každého je snadno dohledatelná na webu. Můžete si to zkontrolovat.

0/0
18.2.2011 21:39

NERATHRATHA

Re: Pane kolego Šmuclere .....

Na rozdíl od vás není pan doktor Šmucler anonymní - umí se podepsat celým jménem ! Je smutné , že nejste schopen pochopit i odlišné názory , se kterými se ztotožňuje mnohem více lidí , než si myslíte !

0/0
19.2.2011 9:23

martin_simek

Dekuji za tento nazor ...

alespon neco (nekdo) zmirnilo muj "hnev a nenavist", ktere jsem v poslednich dnech k Vasemu cechu, bohuzel, pocitoval ....

0/0
18.2.2011 20:20

Dubito ergo cogito.

Karma! Bohužel, Kubek to nikdy nepochopí, je hloupý.

0/0
18.2.2011 20:07

simsII

na doporučení z blogu jsem

si přehrála pořad paní Jílkové s tématem zdravotnictví. Pokud  ti co v tomto pořadu vystupovali si říkají, že jsou vysokoškoláky, tak potěš Pánbůh. Připadali mi spíše jako opeřenci na dvoře. Je to fakt úroveń, když se nedokáží chovat ani před kamerami, tolik osočování, nálepkování bylo na jeden pořad trochu moc. A dalo by se říci, že kromě paní Jílkové se to týkalo téměř všech. Pan Voleman, když bylo sděleno že je chirurgem, tak mne okamžitě napadlo, že pravděpodobně dělá malou chirurgii a asi trhá lidem nehty, na to jej tipuji. Že pan Engel nedostal své místo nemůže snad nikoho překvapit, kdo by si takový rozvratný element (spouštěč nepokojů,čímž na brífinku vyhrožoval) umístil ve špitále. Bakalář je kapitola sama pro sebe a pan Cikrt by měl raději redigovat časopisy a nechodit lidem moc na oči, jelikož se v Julínkově éře celkem dost vyznamenával. Nešťastná konstelace, nešťastná sebeprezentace.

0/0
18.2.2011 20:06

Vsetín 1

Dobře napsáno

R^R^R^R^ Jsou slušní a schopní lékař a hloupí odboroví předáci a jejic příznivci

0/0
18.2.2011 19:31

Hegemon

No

0/0
18.2.2011 18:43

Hegemon

Re: No

snad doktoři jednou najdou dost odvahy a bude LOK k něčemu, od dob Ratha je jen k smíchu. Opravdu nechápu, že máte jako svou tvář tak hloupé lidi. Chápu, asi pro většinu lékařů je LOK jen povinnost, snad po tomhle jim dojde, jak to pak muže dopadnout. Díky za článek.

0/0
18.2.2011 18:45

nechci vyrusovat

Re: No

Dobře a slušně napsáno ! R^

;-D;-D;-D

0/0
18.2.2011 19:21

kamilhoudek

Nejsem lékař a problematice

zdravotnictví nerozumím. Problémy zdravotnictví vnímám pouze zkrz média a proto mohu hodnotit pouze ten povrchní mediální obal, do kterého je celý problém zamotán. Rozumím a podporuji každého, kdo se snaží svoji pracovní či fianční situaci zlepšit a je schopen a ochoten se za tímto účelem sdružit a "kolektivně vyjednávat"  Podporuji tedy i lékaře.

Na druhou stranu je evidentní, že lékaři si jako své mluvčí vybírají lidi, kteří jsou obecně považováni za kontroverzní a populistické. Jednoduše řečeno, Rathem to začalo a Kubkem to neskončilo.

Vítězem celé kauzy je v mých očích dr. Heger. Zvládl vyjednávání bez jediného zvýšení hlasu a z každého jeho gesta je cítit nadhled, noblesa a přirození autorita.

Přeji LOKu jednou takového předsedu či Lékařské komoře takového prezidenta ...

0/0
18.2.2011 17:28

Tonda K

Re: Nejsem lékař a problematice

R^R^R^

0/0
18.2.2011 20:16

simsII

Obracím se na Vás

jako na majitele zdravotnických zařízení (nemocnic). Máte pocit, že při dotazu, kolik máte ve svých zařízeních lékařů odpovíte, že nevíte a fakticky nejste schopen to spočítat? Připadá mi tato záležitost jako absurdita, která je hodna pomocné školy. Vím, že někteří lékaři mají malé úvazky, chodí např. jen na jeden v týdnu, ale personalisté přeci dovedou tyto záležitosti přepočítat a stanovit fyzické a přepočtené stavy personálu. Bralo mi přímo dech, když jsem na brífinku slyšela, že se vlastně ani neví kolik doktorů máme v nemocnicích a že se tedy velmi obtížně stanoví potřebná částka finančních objemů na hlavu. Fakt nám vládne skupina diletantů, která se v rozhodování řídí pouhopouhou intuicí a soukromými zájmy? Asi ano. A oblbování a zmatečné jednání také není k zahození. Vźdyť obecné rčení, že v "bordelu" se nejlépe vládne je naše zem přímo důkazem.

0/0
18.2.2011 15:55

Horst W

Reakce

Víte, snažíte se zde působit jako mentor a radit co a jak. Když se vám to hodí, zdůrazňujete, že jste taky lékař, pokud se vám to nehodí, používatý výrazy jako "vy", "oni". Na ty vaše články vám jistě veřejnost uslyší, protože je to přesně to, co chtějí slyšet, a vy to dobře víte. Kdo se však ve zdravotnictví pohybuje delší dobu, dobří ví, který lékař pacientům pomáhá a který na nich vydělává. A pokud ten z druhé skupiny ještě využívá situace k vlastní medialisaci je to dvojnásobně odporné.

Na rovinu musím říct, že z vás jako osoby mám dlouhodobě velmi negativní pocit, vaše vystupování a prezentace ve mě budí silnou nedůvěru.     

0/0
18.2.2011 15:11

Roman Šmucler

Re: Reakce

Horste W. Podpisujte se svým jménem a hned si třeba také získáte větší důvěru. Já nevím, co to mluvíte o vydělávání a nevydělávání na pacientech. Já mám dvě nemocnice a investoval jsem do nich vše co mám a nevybral si zatím nic. Teď nevím, koho myslíte tím špatným, kdo vydělává? Myslíte moje zaměstance zdravotníky?

I v klinice, kde jsem majitelem a dělá komerční výkony se nevejdu do 20 nejlépe placených. Tušíte, co to je podnikat?

0/0
18.2.2011 15:38

marek.voksay,blogidnes

Re: Reakce

pan Horst W o sobě tvrdí, že je lékař. Setkal jsem se s ním jako zavilým příznivcem akce D-O na několika diskusích. Je jasné, že vás rád mít nebude;-)

0/0
18.2.2011 17:00

Horst W

Re: Reakce

Víte, já rozhodně nepotřebuji žádnou důvěru ani úctu. To jak se podepisuji má ryze pragmatické příčiny. Myslím si, že jste vzdělaný člověk, tudíž víte proč. Pan Voksay vás přede mnou varuje jako zavilým signatářem akce D-O. Musím říct, že opět  nemluví pravdu, tak jak v mnoha jiných případech, rovněž ví, že se svými reakcemi vyloučit z další diskuze. Nejsem žádným signatařem akce D-O, naopak od samého začátku jsem k ní měl neduvěru. Jedna z mnoha příčin, která mi vadila byla ta, že na ni nakonec vydělají nejvíc Ti, kteří si to vůbec nezaslouži .... v globále řečeno, demokratickou cestou asi nelze opravdová reforma ve zdejším prostředí provést.

Co mě však postupně přivedlo k tomu, abych některé věci komentoval, tak to byly reakce médii, veřejnosti a snaha spousty lidí zviditelnit se na vlně neuvěřitelné neúcty k lékařské práci. A proto mě překvapují reakce lidí, kteří poměry v nemocnicích znají, mohli by veřejnost poučit, ale místo toho činí kroky pouze pro své zviditelnění či zisk.

0/0
18.2.2011 18:06

marek.voksay,blogidnes

Re: Reakce

pane doktore, při vašem vzdělání byste mohl znát rozdíl mezi "signatářem" a "příznivcem" ;-D ale chápu, že nějak musíte svůj púostoj zdůvodnit a proto budete mlžit a psát nesmysly

0/0
18.2.2011 18:11

marek.voksay,blogidnes

Re: Reakce

mimochodem svým tvrzením jste podal důkaz, že ty plky o "nemluvení pravdyů se týká vás- nikoli mne ...Rv

0/0
18.2.2011 18:14

marek.voksay,blogidnes

plky o "neříkání pravdy"

0/0
18.2.2011 18:15

Zdeněk Burian ml.

Re: Reakce

Za ty blogy p. Šmucler nemůže, píše mu je Holec z Reflexu! ;-D

0/0
18.2.2011 17:34

mojepostovnischranka

Karma, pane doktore :-)

0/0
18.2.2011 14:30

dýmka

Romane.

S velkým potěšením a uznáním čtu Vaše příspěvky v blogu a tento není výjimkou. Jen ještě najít cestu a způsob, jak Vašimi názory ovlivnit tu zdravotnickou (snad) reformu. Do politiky by Vás bylo pro medicínu škoda:-(, ale pro občany ČR by to bylo TERNO!

R^

0/0
18.2.2011 14:23

jaspra

Zajímavý.....

.....zábavný , poučný -  i Vaše reakce v diskuzi.

 Že by změna mého názoru na Vás ? Dneska si ji zasloužíte - čili R^ !

0/0
18.2.2011 14:01

hcwerk

Pane Šmuclere

Jak vnímáte z pozice pedagoga personální devastaci českých nemocnic a také postoj studentů medicíny k ochotě pracovat v ČR (v našem kruhu chce odejít 13 lidí z 15). Co si myslíte o totálně zmanipulovatelných statistikách (jak počet nemocničních lékařů, počet volných míst - úřad práce udává 750 - můj odhad je něco přes 2500)? Vám nevadí v tomhle bordelu prolezlém korupcí pracovat? Za sebe říkám, že se toho nebudu účastnit a po absolutoriu vypadnu z ČR!

0/0
18.2.2011 12:35

pavel kula

Re: Pane Šmuclere

A proč to zdržování, vypadněte hned ať neztrácíte čas

0/0
18.2.2011 12:38

echo.3

Re: Pane Šmuclere

Proč hned tak zhurta, pane Kulo?

       :o((

Mě děsí spíš představa.  Co by se asi stalo, kdyby během krátkého údobí "vypadli" do zahraničí všichni, kteří v tom našem zkorumpovaném bordýlku nechtějí být , nejen lékaři.

Kdo by zde potom zůstal, aby mohl pomoci při odstraňování zmíněného bord...?

0/0
18.2.2011 13:09

sfera

Re: Pane Šmuclere

Není tak trochu bor..., teda nepořádek v tom, že chlapec chce první u nás vystudovat a pak odejít??? To je pro nás typické. Využít, zneužít, ale mít plná ústa o tom, jaký je u nás bordel :-P

Takže souhlasím s panem Kulou. Ať jde a taky ať tam vystuduje.

0/0
18.2.2011 14:13

Roman Šmucler

Re: Pane Šmuclere

Až studenti odejdou, budou docela překvapení, učím i v zahraničí a naše předatestační příprava je proti RESINENCY v USA procházkou růžovým sadem. Lékař je platný v práci až po atestaci, je to nejdelší studium. Na straně druhé má práce lékaře i svoje výhody. Do ciziny jděte, cesta na zkušenou je nedílnou cestou vzdělání. Je to po všech stránkách dobrá zkušenost a pomáhám ji všem organizovat. Jinak místa pro kvalitní lékaře jsou, sami je pořád hledáme. Na straně druhé, spousta lékařů chvce jenom sloužit, bez kjakékoli kontroly kvality a to nejde. pamatujete , jak byl za socialismu nedostatek lidí? Uvidíte, až se zprivatizují nemocnice, že bude lékařů dost a dobře zaplacených. Hlavně neremcat a tvrdě dělat.

0/0
18.2.2011 12:44

tantemici

Re: Pane Šmuclere

Svatá slova, pane Šmuclere. Díky.R^

0/0
18.2.2011 12:51

marek.voksay,blogidnes

Re: Pane Šmuclere

doufám, že budete splácet daňovým poplatníkům-občanům ČR své vzdělání ...... Pokud ano- jděte kam libo...

0/0
18.2.2011 17:02

hcwerk

Pane Šmuclere

0/0
18.2.2011 12:31

aveerius

Pane Šmuclere, ještě že vás to západočeské zdravotnictví má.

Pane Šmuclere, tak jste se předvedl na doktoru Kubkovi a je to od vás  takové hezké, zejména proto, že je to takové stádní a proto i "odvážné"  zejména  proto, že ti "zlí odboráři" jsou  v ČR nyní " in " .

Pyne Šmuclere, předpokládám, že váš další stejné odvážný článek bude o náměstkovi bakalářovi Šnajdrovi a jeho roli v českém zdravotnictví .

Pane docente Šmuclere, moc se na tento článek těším , nebo tam už vaše odvaha bude chybět?

0/0
18.2.2011 11:20

VLAKR

Re: Pane Šmuclere, ještě že vás to západočeské zdravotnictví má.

Pane hejtmane Davide R. asi byste ve středočeském kraji nějakého podobného doktora Šmuclera potřeboval.

0/0
18.2.2011 11:39

boubinek

Re: Pane Šmuclere, ještě že vás to západočeské zdravotnictví má.

Ale, ale nenávistníku. Pan doktor má naprostou pravdu a lékaři-vyděrači ztratili morální kredit. Teď už je budou lidé považovat pouze za zaměstnance, kterým jde jen o prachy. A doufám, že budou kontrolovat jestli dostanou za víc peněz, víc muziky. Jinak běžný postup jak mezi zákazníkem a poskytovatelem služeb;-€

0/0
18.2.2011 11:40

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz