Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Co říkají vítězství komunistů mediální a političtí mágové?

Praha a nejenom ta byla a je plná všemozných šíbrů, kteří znali odpověď na to, jak vyhrát volby a ovládnout danou oblast. Je potřeba poslat velkou zakázku přátelům. Ti pošlou část peněz zpět tajným stranickým “pokladníkům” (něco zbyde i na lidi, kteří se “namočili”). No a pak geniální manipulátoři za takto získané peníze zajistí vítězství.

Dokud byly některé triky nové, nepochybně fungovaly a celý systém startoval do vyšších rychlostí, jak Apollo k Měsíci. Nejprve to byly bombastické bilboardové kampaně, posléze předvolební “meetingy” v podobě profesionální muzikálově-zábavných show doslova v každé vesnici. Nikdo nevěřil, že to stálo jen deklarované prostředky, ale zdálo se, že to je správná a nevyhnutelná cesta. Konečně i prezidentská kampaň v nejdemokratičtější zemi, USA, není zadarmo, že? Kdo neokrádal stát, měl pocit, že okrádá rodnou partaj, která mu kdysi dala důvěru. Pokud si zachoval slušnost (a není pravda, že takových lidí je málo), muselo v něm hlodat, zda přeci jenom nemá své straně znovuzvolení “koupit”. Mluvil jsem s několika a doslova z toho nespali.

 

Pak se estrády okoukaly ale do popředí se dostaly “béčkové” a “céčkové” politické strany. Ještě dražší pekelnější systém. Jejich cílem bylo buď oslabit soupeře (tj. získat méně, než 5% hlasů, ideálně tak 4%- hlasy propadnou ale získají se peníze od státu). Nebo se jakoby distancovat od “áčka” a pak s ním uzavřít koalici, či pomáhat v klíčových rozhodnutích (nezřídka obchodního rázu) z lavic opozice. Nejdříve nebyl vůbec problém sehnat lidi (Kdo z nás se necítí nedoceněn? Kdo nemáme pocit, že bychom to udělali lépe?).  Později se už museli nabírat “herci”. Jen v trapných straničkách byli přímo placeni penězi. Spíše dostávali svá zrnka slávy, důstojnosti či funkcí, podle toho, co je lákalo. To je ale obludně drahé. A jelikož peníze musejí jít přes mnoho ramen, provize ze zakázek nemohou být 2-5% (skoro nevyhnutelné jako inflace či nezaměstnanost) ale v desítkách procent. Na to už tento stát prostě neměl. Zejména, když ho ničila přímá korupce voličů. I pravicové strany se podepsaly pod takové sociální a jiné dávky, jež prostě nebylo z čeho hradit. Někdo byl uplacen jen pár stovkami důchodu, jiný si koupil jachtu. To nepřispělo dobré náladě ve společnosti. Přesto poslední volby do Poslanecké sněmovny s rakeovým startem TOP 09 a Věcí veřejných (čistokrevný “výrobek”) jako by říkaly: “Je to pořád složitější, ale když se domluvíte se správnými lidmi a s médii, jde radnici-kraj-stát koupit”. Už se nemluvilo o ideových východiscích, ale kdo má za sebou více miliard (na celostátní úrovni). Aby to stálo ještě více, lidé si prosadili přímou volbu prezidenta, další desítky až stovky miliónů…

 

A pak přišel 13. říjen 2012. Desítky připravených “béčkových” a “céčkových” stran zůstaly zcela mimo. Lidé uvěřili, že stát je v průšvihu (možná to není až tak strašné, jak vláda děsí své voliče…) a už nechtěli koupit stejného kmotra v tričku nějaké nové strany “Za krásný svět bez korupce a plný peněz..” Zkusili to s komunisty. Je to klasická politická strana a zjevně neoblepila republiku bilboardy, nemá mediálně preferovaného prezidentského kandidáta a nehlásí se k ní nikdo z mediálních mágů. Mimochodem- všimli jste si, že jakmile se za někoho postaví někdo z nejmocnějších mediálních domů, ten je vyřízený. Zabijejí své klienty schválně? Nebo to fakt tak neumějí, či to prostě nejde?. Naše republika je jistě před příštími volbami do PS na křižovatce. Pokud budou dělat komunisté rozumnou politiku v krajích ( a to asi budou), získají legitimitu. Pravice je úplně na kolenou. ODS ještě neví, kdo ji vlastně dál povede. TOP 09 je tak úzkou skupinou, že nemá potřebnou sílu. ČSSD se nemusí povinně domluvit s TOP 09, jak se zdálo před půl rokem. Z mrtvých vstali lidovci, komunisté mohou být zcela legitimním partnerem. A není vyloučeno ani, že budou mít ústavní většinu. Jisté je, že asi budou mít v rukách PS i Senát, což je pro vládnutí velmi příjemné. Bude na čase si říci, zda pravice “vybere bank” v posledních dvou letech a peníze pošle pryč či zkusí ještě jenou volební mágy. Nejsmysluplnější by asi  bylo se snažit dát dohromady ještě před debaklem, jenž může být i očistný, jak známe už z antických tragédií. Ale je na východ od nás spousta zemí, kde už po takovém debaklu žádné reálné volby nebyly.

 

Co na to mediální mágové? Je jisté, že v systému jaký známe třeba z Ruska by měli méně zakázek (obvykle je jen jedna velká strana) ale zase jsou investice stabilní a pro ty, kteří si nerozhází Vladaře i zaručené. Zbaví se strany lásky k mediálním mágům? Vymyslí mágové něco, co obloudí voliče komunistů? Prodají nás mágové Vladaři? O tom budou následující dva roky.

Autor: Roman Šmucler | neděle 14.10.2012 9:41 | karma článku: 30,17 | přečteno: 2655x
  • Další články autora

Roman Šmucler

Takhle se má organizovat zdravotnictví!

Kdo nám poradí, jak přebudovat naše zdravotnictví? Původní obyvatelé Aljašky! Ne, opravdu si nedělám legraci a pokud nějaký jiný myslitelský, či podnikatelský počin od nás trumfne čísla z organizace Southcentral Foundation, tak sním tento článek!

14.8.2012 v 11:20 | Karma: 31,88 | Přečteno: 2526x | Diskuse| Politika

Roman Šmucler

Víkend s Clintonem, Papandreem, Annie Lennox a Larrym Pagem

Rovnou říkám, že tento titulem je víc bulvární, než by se slušelo, ale tak to pro mě dopředu vypadalo. Pozvánky na nejrůznější akce člověk systematicky odmítá. Leč Zeitgeist, jakýsi diskusní salón organizovaný firmou Google je prostě jiná liga a na takovou akci prostě odjel každý, kdo byl v Evropě pozván a nebyl zrovna na smrtelné posteli. Rovnou řeknu, že za dva dny padlo jediné české jméno, a to hned s dovětkem, že takoví se často nerodí a teď chybí. Václav Havel. Ale v publiku nás tam sedm Čechů poslouchalo a to bylo nejvíce ze zemí, které si říkají střední Evropa a ostatní nám říkají východ. Ba bylo nás tam více, než Rusů. Za to patří dík českému Googlu s Táňou LeMoigne, které zjevně leží na srdci, abychom byli celkově jako Češi u toho.

23.5.2012 v 9:17 | Karma: 9,97 | Přečteno: 802x | Diskuse| Ostatní

Roman Šmucler

Ples v opeře na vlastní oči

Moc se mi tam nechtělo, měl jsem pocit, že to bude o snobech, co si hrají na monarchii a Vídeň.Před vstupem vyřvávali demonstranti:"Nechceme platit Vaše dluhy!" No to od nich nikdo nečeká. Taky řvali, že si chtějí z internetu stáhnout zadarmo, co tam najdou, a že je krize. Na to, že je krize měli docela fajnové nazvučení a zabavili několik policistů, kteří by jinak dělali něco potřebnějšího.

26.2.2012 v 9:33 | Karma: 31,32 | Přečteno: 3024x | Diskuse| Ostatní

Roman Šmucler

Změna názoru většiny evropských plastických chirurgů na skan

"Mimořádná situace si vyžaduje mimořádné řešení," uvedl v Paříži 28. Ledna 2012 patriarcha setkání zástupců klíčových odborných společností estetické medicíny svolané k domluvení celoevropskému konsenzu, jak to celé „nadělení“ s prsními implantáty vyřešit. Pro mě to byla neuvěřitelná škola mezinárodní medicínské diplomacie, které jsem měl tu čest i štěstí být účastníkem. Dozvěděl jsem se mnohé nejenom o kauze samotné, ale i o právních a etických aspektech tohoto oboru.

7.2.2012 v 9:24 | Karma: 17,92 | Přečteno: 1196x | Diskuse| Ostatní

Roman Šmucler

Aféra francouzských prsních implantátů PIP- bez zmatků a paniky

V posledních dnech i člověk, který má na silikonové prsní implantáty negativní názor (třeba osobně nejsem jejich fandou mimo zdravotní indikace, byť moje klinika je nabízí), je vystaven dramatické mediální masáži ohledně francouzských výrobků PIP. Slyšíme dojemné příběhy, mnoho žen nespí hrůzou z toho, co mají v těle, ministerstvo zdravotnictví hází desítkami miliónů a plastičtí chirurgové a jiné firmy se těší na obchod desetiletí, ne-li století. Jaká jsou vědecká fakta?

7.1.2012 v 11:07 | Karma: 42,15 | Přečteno: 8096x | Diskuse| Ostatní

Roman Šmucler

Zvyšte mi daně!! Ale...

Nechci se arogantně cpát kam nepatřím, ale podepsal bych rád petici spolu s nejbohatšími Američany (Warren Buffett je vede) a Francouzi za zvýšení daní nejbohatším. Zní to bolševicky, že? Jenže on ten stát, co má problémy je také můj. Jezdím po jeho silnicích (ještě, že mám off road auto!), vychovává plátce mé budoucí penze (snad budou umět více, než pěstovat obilí pro Čínu) a bude mi léčit rakovinu, když jí onemocním. Prostě rád přispěji na něco, čeho také vlastním kus. Problém je v tom, že chci mít kontrolu nad jeho výdaji. Konečně, jako každý spolumajitel.

24.8.2011 v 9:40 | Karma: 30,80 | Přečteno: 2205x | Diskuse| Ostatní

Roman Šmucler

Kolik hodin má sloužit v nemocnici mladý lékař?

Nějaký ten týden uplynul od akce “Děkujeme, odcházíme” při které se mimo jiné vedla bouřlivá diskuze o tom, kolik hodin má v nemocnici trávit lékař, zejména mladý. Teď, když jsou emoce menší, je asi čas podívat se vědecky na to, zda jsou služby delší, než 8 hodin vhodné pro lékaře a hlavně pacienta. Zjištění je zajímavější, než by se neinformovanému mohlo zdát.

10.8.2011 v 10:52 | Karma: 25,63 | Přečteno: 2726x | Diskuse| Ekonomika

Roman Šmucler

Ředitel nemocnice? Lékař!

Mezi zázračné recepty na vyřešení problémů českého zdravonictví patří už od revoluce náhrada lékařů ve vedení nemocnic ekonomy. “Lékař léčí a ředitel řídí,” zní zdánlivě velmi logická poučka. Nepřehlédnutelným faktem je, že lékařů včele zdravotnických zařízení ubývá celosvětově. Například v USA, kde jsou v tomto trendu nejdále, řídili lékaři v roce 1935 stále ještě 35% ze všech nemocnic. Dnes jsou to již jen 4%, přesně 235 z 6500. Trend je jasný a jako bych slyšel některé své přátele ekonomy, kteří říkají: “České zdravotnictví se posune, až ministrem konečně nebude lékař.” Jaká jsou objektivní data? Doktorka Amanda H. Godall z Bonnu (Německo), analyzovala 300 nejlépe hodnocených amerických nemocnic (ve specializacích kardiologie, onkologie, gastroenterologie), zda existuje vztah mezi řízení lékařem a výkonností nemocnic. Výsledky, které publikovala v časopisu Social Science & Medicine (červenec 2011), byly nemalým překvapením. Nemocnice vedené lékařem měly o 25% lepší kvalitu péče, v onkologii dokonce o 33%. To vše při stejných či lepších ekonomických parametrech. Výzkumný tým byl zaskočen o jak velký rozdíl se jedná. Důvod spatřují jednak v tom, že lékaři jsou lépe cvičeni volit priority, ale hlavně díky svému vzdělání dokáží lépe zvolit ekonomické kroky s minimalizací dopadu na pacienty. Logicky to vše asi platí o to více v podmínkách finanční krize. Moje osobní zkušenost z českého prostředí je stejná. Lékař se poměrně snadno naučí potřebné znalosti z ekonomie, má-li motivaci. To, aby se ekonom ale stal partnerem a oponentem třeba onkologovi je takřka vyloučené. Složitost medicínského managementu není v tom dokázat objednat léky a třeba obvazy za nejmenší cenu, ale v tom zvolit správné postupy, technologie a v neposlední řadě směřování instituce. Nemluvě o přirozené autoritě, kterou lékař-osobnost má na klíčový majetek nemocnice- lékaře. Cestou pro české zdravotnictví tedy asi nebude získat pro každou nemocnici majitele či ředitele z řad laiků, který “naučí doktory účetnictví a finance”. Spíše je potřeba přímo lékaře školit v managementu. V České republice se tyto schopnosti u řady lékařů chápou stále jsko ztráta času a snad i něco nedůstojného “bílých plášťů”. Přitom přednostové velkých klinik sami přiznávají, že většinu pracovního dne jsou spíše managery, často učiteli a občas lékaři. Na lékařských fakultách se ale management takřka nevyučuje a v postgraduálním studiu s odúmrtí atestací druhého stupně spíše ubývá. Osobně jsem byl u vzniku pregraduální výuky managementu privátní praxe (stomatologie), kterýžto předmět učím, a vím, jak zoufalé jsou ekonomické základy u lidí, kteří by měli vzápětí otvírat praxe, tj. činit rozhodnutí v řádu stovek tisíc korun s celoživotními důsledky. Pokud se takový člověk dostane do managementu nemocnice (byť jako primář) či do čela odborů, na problém je zaděláno. Nastává vzájemné překřikování se “hluchých a slepých”. Přitom sám vím, co udělá 15 hodin v jednom semestru s alespoň základní orientací, jak pomáhají managerské kurzy. Hlad lékařské veřejnosti je veliký. Osobně prostě nestíhám vůbec vypisovat kurzy managementu či marketingu ve zdravotnictví. Stejnou zkušenost mám i jako manager a podnikatel- nejlépe fungují ta oddělení a nemocnice, kde se podařilo najít lékaře, který se do řízení “zakousl”, ideálně s ekonomem po boku. V souladu s vývody Dr.Godall tedy musíme zařadit management (každý lékař někoho řídí) do celé výuky (od pregraduální až do celoživotního vzdělávání) a hledat pro každou nemocnici schopné lékaře- managery. Jen s takovým “vybavením” můžeme udělat skutečné reformy. Zatím jdeme ale úplně opačně.

2.8.2011 v 18:04 | Karma: 7,70 | Přečteno: 1988x | Diskuse| Ostatní

Roman Šmucler

Heger žák Zápotockého

Kdekdo se vyjadřuje k tomu proč nefunguje naše zdravotnictví , dokonce někteří na vymýšlení těch mouder dostávají i granty a tak chrlí a chrlí.... A přitom základ srabu je jasný. Nevyplácí se selsky hospodařit. U velkých poskytovatelů péče- fakultní a krajské nemocnice nikdy neplatily kupecké počty a elementární hospodárnost. Všichni vědí, že když se velká nemocnice dostane do dluhů, buď to zaplatí stát (od určité doby i kraje), popřípadě se nastaví úhradová vyhláška tak, aby jim to vyšlo. Z toho pramení bizardní systém úhrad, kde se každé nemocnici platí za totéž jinak. Definitivně absurdním koncem pak byly nejrůznější evropské granty, které umožnily těm, s kamarády nahoře, utratit neskutečné peníze z cizí kapsy. Tedy z kapsy pekelně zadlužené Evropy. Když jsem se opakovaně ptal a žádal o dotaci i pro soukromou nemocnici, dostalo se mi odpovědi, jak na kraji, tak na ministerstvu, že pacienti i vlastní soukromých nemocnic, pokud je nevlastní třeba hejtman, na dotace nedosáhnou, neb i bez nich nějak vyjdeme. “Mají chodit do státního”, řekl mi představitel pravicové strany na Ministerstvu zdravotnictví, který mimo stát za celý život nevydělal ani korunu. Naši pacienti jsou tak, jako my, občany druhého řádu. Někdo opravuje za neskutečné sumy a neplatí se svého skoro nic (státní a krajské) a jiný neopravuje a anebo musí otáčet každou korunu (soukromí). Ještě chvíli a bude zase vše socialistické... Další výspou podnikavosti byly malé zdravotní pojiš’tovny. Bylo možné jim ukázat úspory a společně jsme kousek po kousku šetřili svoje i jejich peníze. Výsledky se rychle dostavily, peníze se naspořily. Teď ministr Heger rozhodl, že Augiášův chlív na pár měsíců zachrání tím, že pojišťovnám vezme jejich finanční přebytky. On je ale nebere nějakým “zlým nezávislým pojišťovnám”, které nejsou řízeny jako VZP “geniální radou politiků”, to jsou peníze pacientů, kteří mohli mít prospěch z toho, že pojišťovna lépe hospodaří a třeba i přísněji hlídá, aby nečerpali zbytečnou péči. Pan ministr Heger upřímně přiznal, je to znárodnění. To je myslím okamžik, kdy je třeba říci : “A dost, soudruhu!” Pokud to neřekneme, bude hospodář za pitomce (spousta klinik, kde se šetřilo vypadá uboze; tam, kde mají “kulichy” to jen kvete) a ovládne vše nomenklatura odměňující své otroky, jako to bylo před listopadem. Řada špičkových světových ekonomů se shoduje, že obrovské dluhy Evropy pokud nesmaže válka, tedy znárodnění majetku. Kdo včas neuteče, toho postihne buď vysoká inflace a zdanění (v tom lepším případě) anebo přímo znárodňování. Jsme na křižovatce, můžeme začít utínat pracky zlodějské korupci a hospodařit, nebo se jednoho rána probudíme například s měnovou reformou. Jak to dokonale provedl soudruh Zápotocký v roce 1953. Kdyby nám vláda dala za tisíc korun deset, splnila by slib oddlužení státu, udělala by radost závistivcům (nikdo by neměl nic) no a peníze svoje a svých kamarádů by jistě včas “vyvedli”. Je to na nás. Svobody včetně majetkových jsou nedělitelné. Znárodňování je cesta do srabu bez zpětné jízdenky. Potřebujeme hospodáře, co nás vyvedou z problémů, jako byl Baťa, a ne úředníky rozdávající z cizí kapsy.

6.6.2011 v 9:41 | Karma: 6,88 | Přečteno: 1825x | Diskuse| Ostatní

Roman Šmucler

Otevřený dopis popletenému prezidentovi Lékařské komory Dr. Kubkovi

Z televizního vysílání a dnešních Hospodářských novin jsem se, vážený pane prezidente dozvěděl z Vašich úst, že jsem vymyslel a řídil diskreditační kampaň proti akci Děkujeme odcházíme. Dokonce jsem se na to spojil s mojí manželkou , ředitelkou vydavatelství Ringier. Pane kolego, kdybyste si alespoň zjistil nějaká fakta, než promluvíte k národu, nedělal byste sobě a komoře zbytečnou ostudu.

18.2.2011 v 10:23 | Karma: 42,40 | Přečteno: 4182x | Diskuse| Ostatní

Roman Šmucler

Jak si nemocniční lékaři zrušili svoje pracovní místa

Akce Děkujeme odcházíme je zatím snem všech, kteří si přáli rychlou privatizaci a zeštíhlení českých nemocnic. Kdo by čekal, že motorem takové změny budou lékařští odboráři a nakonec i krajské samosprávy? No a vidíte, je to tady. Odboráři si vybojovali masové propuštění. A pak, že nejsme země hodná následování.

27.1.2011 v 9:38 | Karma: 49,03 | Přečteno: 49565x | Diskuse| Ostatní

Roman Šmucler

Jak s platy lékařů aneb Kus zdravotnické reformy za pár týdnů

Mám unikátní zkušenost z českého zdravotnictví, jsem zaměstnancem fakultní nemocnice, vlastním dvě fungující "na pokladnu", mám soukromou kliniku a jezdím do ciziny. Navíc jsem stále ve zdravotnickém výboru TOP 09 (byť jsme se naposledy sešli před rokem). Tedy mohu se vžít jak do nemocničního lékaře, tak do toho, kdo to platí i politika. Každý den stresuje naše pacienty profesionálně PR agentura Lékařského odborového klubu a ministr lékaře uklidňuje, ať počkají na reformu, což mnozí činí již dvacet let (nemálo jich během čekání už odešlo do důchodu či zemřelo). Leč mnohé lze vyřešit hned.

22.12.2010 v 11:23 | Karma: 35,83 | Přečteno: 3120x | Diskuse| Ostatní

Roman Šmucler

Je dobře pro vládu, že jsem se nestal poslancem za TOP 09

Před časem jsem byl u založení TOP 09, dokonce jsem byl jejich leaderem v jednom kraji, a byl jsem odejit z volitelného místa. Udělali dobře. Kdybych byl příští týden u hlasování o důvěře vládě, žádal bych jasné kroky policie a státního zastupitelství ve vyšetření aféry Drobil, jinak bych důvěru nedal.

18.12.2010 v 10:10 | Karma: 48,79 | Přečteno: 31037x | Diskuse| Politika

Roman Šmucler

Co Čech to kámen do fotovoltaiky?

Smyslem státu je zajistit právní prostředí, abychom se nemuseli o svá práva doslova prát. Příkladem mohou být fotovoltaické elektrárny. Je možná jejich regulace příslušnými zákony. Pokud stát nefunguje, je možná regulace kamenem, který hodí naštvaný občan do nejbližší, vesměs nehlídané, elektrárny. Klesne výkon elektráren, jako by nebyly. Popřípadě firmy začnou sami tlačit na stát, aby se veřejnost uklidnila. Tak schválně, kudu povede česká cesta?

1.10.2010 v 7:28 | Karma: 36,31 | Přečteno: 3645x | Diskuse| Ekonomika

Roman Šmucler

5O miliard od nás pro Řecko aneb Dluhy se platí včetně cizích

Ráno Český rozhlas hlásil, že se chystá nová ještě mnohem vyšší pomoc Řecku. Teď už by měli platit i ostatní členové EU, kteří nemají euro. Na nás zbylo něco přes 50 miliard. Není to tak dávno, co jsme slýchali, že dluhy státu se neplatí. Zjevně opak je pravdou a velmi snadno budeme, jak to dělají Němci už od války, vyrovnávat i cizí bilanci.

5.5.2010 v 10:06 | Karma: 36,78 | Přečteno: 2729x | Diskuse| Politika

Roman Šmucler

Jak Česká televize pohřbila pohřeb

Patřím mezi ty, kteří chtěli prožít rozloučení s polským prezidentem v přímém přenosu. Uvítal jsem, že Česká televize nabídla přímý přenos ale ouha.

18.4.2010 v 15:05 | Karma: 32,08 | Přečteno: 3690x | Diskuse| Ostatní

Roman Šmucler

Zdravotnictví není na hraní

Tak zase budeme mít díky modrým sanitkám ČSSD hlavní předvolební humbuk kolem našeho zdravotnictví, konečně výkřiky kolem třicetikorunových poplatků už jednou volby vyhrály. Nepochybně to zdravotnictví odskáče. Pravda je ale úplně jiná.

9.3.2010 v 7:42 | Karma: 25,45 | Přečteno: 2071x | Diskuse| Ekonomika

Roman Šmucler

Chřipka, demagogie a populismus

V zemích s jistou kulturní úrovní je považováno za lehce přihlouplé a nevychované ležet týden s chřipkou, prskat, nakazit ostatní a nevydělávat, když bylo vynalezeno očkování. Je jedno, zda se jedná o chřipku sezónní či pandemickou, základní rovnice platí vždy.

2.2.2010 v 8:00 | Karma: 24,39 | Přečteno: 2609x | Diskuse| Politika

Roman Šmucler

Exit strategie českých politiků : „Smrt střední třídě!“

Největším nebezpečím pro „samoděržaví“ je odpradávna střední třída. Ukazuje to tradičně Velká Británie, kolébka demokracie, kde si král a šlechta přestali „vyskakovat“ nejdříve. Zvítězili nad nimi, zejména v Londýně, drobní podnikatelé a inteligence. Odmítli se stát majetkem mocných včetně krále a převzali otěže moci, které drží dodnes. Královské ceremonie zajišťují důstojnost a kontinuitu ale šlechta nevládne. Opakem je tradičně východ v čele s Ruskem. V tradici Říma nejbohatší řídí vše s pomocí lidí, kteří za trochu chleba a her vždy překřičí střední třídu. No a právě byzantský model je to, do čeho směřujeme plnou parou my.

20.1.2010 v 10:04 | Karma: 35,85 | Přečteno: 2683x | Diskuse| Politika

Roman Šmucler

Chamtivost není dobrá aneb K novoročnímu projevu pana prezidenta

Jistě lze souhlasit s tvrzením pana prezidenta, že se minulý rok ukázal nejkrizovějším nejenom z pohledu HDP v historii novodobé České republiky, ba šlo by přidat, že i z hlediska politického jsme si „sáhli na dno“ a jen doufáme, bez opory v datech, že nebude hůře. Chybu vidím v tom, kde projev končí.

3.1.2010 v 9:40 | Karma: 46,35 | Přečteno: 14380x | Diskuse| Politika
  • Počet článků 28
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 5767x
doc.MUDr. Roman Šmucler, CSc., lékař, podnikatel, vysokoškolský pedagog, moderátor a scénárista.

Seznam rubrik